1. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziś, na Rynku Zygmunta Augusta odbędzie się Piknik Rodzinny „Święty Janie Pawle nie zastąpi Ciebie nikt”. Rozpocznie się mszą św. o 12.00 w naszej Bazylice, potem już na Rynku wspomnienia Jana Pawła, występy bardzo ciekawych zespołów i wiele darmowych atrakcji (szczegóły na plakacie przed Bazyliką).Dziś przypada dzień imienin ks. Macieja Maciejewskiego, dyrektora Domu Księży Emerytów, który na co dzień posługuje w naszej parafii. W imieniu całej wspólnoty składamy serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności i obfitości łask od Boga za wstawiennictwem świętego Patrona. Również dziś o godz. 13.15 różaniec w intencji błogosławieństwa i pokoju dla Polski i dla świata. Uwaga, zmiana miejsca tego nabożeństwa ! Odbędzie się przy grocie Matki Bożej przy Bazylice.

 

  1. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej przez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w Niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu.

 

  1. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

 

  1. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej pomoc!

 

  1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

 

  1. Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.

 

  1. Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie informuje, iż od najbliższego poniedziałku tj. 15 maja 2023 r. rozpoczyna się rekrutacja do klas pierwszych. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce rekrutacja. Serdecznie zapraszamy wszystkich ósmoklasistów.

 

  1. W przyszłą niedzielę, na godz. 16.15 serdecznie zapraszam członków Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej na spotkanie. Odbędzie się na plebanii.