Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 22.05.2016 r.

1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.

Dziś w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy radosną uroczystość. O godz. 12.00 msza św. prymicyjna naszego parafianina ks. mgr Rafała Hrynko. Otoczmy go naszą serdeczną modlitwą.

2. Przez wszystkie dni maja trwa w naszym kościele po mszy św. o godz. 18.00 wspólna modlitwa maryjna. Nabożeństwo majowe. Zachęcamy do udziału.

3. W czwartek, 26 maja, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00. Po Eucharystii o godz. 12.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

W oktawie Bożego Ciała gromadzimy się o godz. 18.00 na mszy św. i procesji Eucharystycznej.

4. Trwają zapisy na wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Serdecznie zachęcamy nie tylko młodzież uczącą się, ale też pracującą. W tej sprawie kontaktować się należy z ks. Marcinem Mackiewiczem.

5. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

6. W sobotę, 28 maja przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego. Przez cały sobotni dzień będzie nam towarzyszyć modlitwa o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy.

7. W sobotę również uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii. Dwie grupy, msze o godz. 10.00 i 12.00.

8. Organizowany jest też wyjazd dla młodzieży z Augustowa do Lednicy (3-5 czerwca). Informacje na plakacie w gablocie.

9. Jest też organizowana  pielgrzymka do Medjugorije na rocznicowe obchody 35-lecia objawień Matki Bożej.

Wyjazd  30.07 - 08.08.2016,10 DNI, 600 ZŁ + 200 EURO

ZAPISY W KANCELARII PARAFIALNEJ BAZYLIKI w AUGUSTOWIE

TEL. 87/644 77 38; 537 510074

1 DZIEŃ - Wyjazd 03:30 - Augustów ul. Kościelna (parking) Msza święta w Częstochowie, przejazd w kierunku granicy - Cieszyn. Przyjazd do Czech na nocleg ok. godz. 20°° - 21°°. Zakwaterowanie, nocleg. Wyżywienie we własnym zakresie.

2 DZIEŃ - Msza święta, śniadanie. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwację do Medjugorje (przyjazd w późnych godzinach wieczornych ok. 22:00) Zakwaterowanie, kolacja, nocleg

OD 3 DO 8 DNIA - Pobyt w Medjugorje, uczestnictwo w programie przygotowanym na Festiwal Młodych przez Urząd Parafialny. Codziennie - wspólny różaniec, wieczorna Msza święta i nabożeństwa międzynarodowe. Wspólna Droga Krzyżowa na górę Kriżewac. Wspólne wejście na Wzgórze Podbrdo.

Jeden dzień - wyjazd nad Morze Adriatyckie, Wodospady Kravica, Mostar

W tych dniach 2 posiłki dziennie : śniadanie i obiad.

9 DZIEŃ - Śniadanie, msza św. w Tihalinie. Przejazd do Czech. Zakwaterowanie. Nocleg. Obiadokolacja.

10 DZIEŃ - Śniadanie, przejazd do Polski, msza św. dziękczynno - błagalna w Krakowie * Łagiewnikach - Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, powrót ok. 23.00

ŚWIADCZENIA:

transport autokarem kl. turystycznej - klimatyzacja, we, barek, wideo;

9 noclegów w hotelach i pensjonacie w pokojach 2,3,4 osobowych.

wyżywienie wg programu.

ubezpieczenia turystyczne KL i NNW (koszt leczenia za granicą);

obsługa pilota i opieka duszpasterska

* Wodospady Kravice- wstęp we własnym zakresie (ok 2 euro)

* Wskazane jest wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ* Zabieramy ze sobą m.in.: radio ze słuchawkami - tłumaczenie mszy św. na język polski,stroje kąpielowe, nakrycie głowy, suchy prowiant.*0soby powyżej 65 roku życia mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych.

 

W minionym czasie:

Zostali włączeni do Kościoła:

1. Lena Kierklo

Odeszli do wieczności:

1. + Celina Aszurkiewicz

2. + Stanisław Pilkiewicz

3. + Wanda Bogala

4. + Karol Bartoszewicz

5. + Tadeusz Panasewicz