1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu.

 

  1. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

 

  1. Zakończyliśmy już wizytę duszpasterską w naszej parafii. Była to jeszcze jedna okazja, aby spotkać się z Wami, naszymi parafianami, wspólnie pomodlić się, a także jak zawsze były to dobre rozmowy, w których wielu z Was dzieliło się życiem swoim i swoich rodzin, mogliśmy się przekonać jak wielu z Was czuje wielką więź z parafią, odpowiedzialność za naszą wspólnotę. Dziękujemy za każdą sugestię i podpowiedź, za każde słowo wdzięczności i zapewnienie o modlitwie. Bardzo dziękujemy za składane ofiary. Wszyscy doświadczamy rosnących cen utrzymania, a przecież chcemy też kontynuować prace i inwestycje. W najbliższym czasie renowacji zostanie poddana ambona, a potem stacje drogi krzyżowej. Na potrzeby naszej parafii udało się nam uzbierać prawie 100 000 zł, i zapewniam, że dołożę wszelkich starań, by te pieniądze zostały spożytkowane jak najlepiej. Raz jeszcze Bóg zapłać. Trzeba powiedzieć, że wiele mieszkań było zamkniętych. Oczywiście rozumiemy trudny czas pandemii, ale mamy też świadomość, że dla wielu te okoliczności niejako sprzyjają by swoją więź z parafią poluźnić. Wybierają mszę św. transmitowaną w TV, nie proszą o pobłogosławienie mieszkania, czy modlitwę… Choć na terenie naszej parafii mieszka wielu, którzy wynajmują mieszkania, to oni już bardzo rzadko otwierali drzwi przed księdzem, a jeżeli już, to po to, by powiedzieć, że odwiedzin duszpasterskich nie potrzebują. Oczywiście mają do tego prawo, ale i jest to jasny znak, że albo nie rozumieją znaczenia kolędy, albo okazują w ten sposób letniość swojej wiary. Cieszymy się, iż sporo nowych osób w starszym wieku, lub chorych zdecydowało się na korzystanie z posługi sakramentalnej w pierwsze piątki miesiąca. Raz jeszcze wyrażam wdzięczność za wszelkie dobro, i obiecuję naszą modlitwę we wszystkich powierzanych nam intencjach. Gdyby ktoś jeszcze chciał, by ksiądz przyszedł z darem modlitwy do jego domu, proszę by już indywidualnie umawiać się z którymś z kapłanów.