1. Dziś Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Msze Święte o godz.: 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00. Przypominamy, że dzisiaj obowiązuje uczestnictwo we Mszy Świętej. Dziś także jest Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Błagajmy Boga przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki o pokój w naszych rodzinach, społecznościach i na całym świecie. Także dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z racji pierwszej soboty miesiąca różaniec po mszy o 18.00. Naszą modlitwą wynagradzajmy Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie zniewagi i grzechy popełniane przez ludzkość. Na początku Nowego Roku wszystkim parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, którą dzisiaj czcimy jako Bogarodzicę, otacza wszystkich płaszczem swojej opieki.

 

   1. Jutro, w pierwszą niedzielę miesiąca, po mszy o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych. Nie będzie mszy o 15.30, więc też nie będzie spotkania dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św.

 

   1. W czwartek, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego (bez mszy o 15.30). Zapraszamy na Orszak Trzech Króli. Po mszy św. o 12.00 wyruszymy ze śpiewem kolęd na ustach ulicami naszego miasta do parafii św. Jana Chrzciciela. Na godz. 17.00 zapraszamy do naszej Bazyliki na wspólne kolędowanie. Złączą swoje siły i pośpiewają nam dzieci i młodzież z naszych schol parafialnych.

 

   1. Kolędę, z racji, że w tym tygodniu wypada i Trzech Króli, i pierwszy piątek, rozpoczniemy od 10 stycznia. Jeśli ktoś będzie miał takie życzenie, to przyjmie księdza. Jeśli ktoś będzie się obawiał, czy będzie chory, czy na kwarantannie, to nie przyjmie. Plan podamy w przyszłą niedzielę.

 

   1. W przyszłą niedzielę po mszy św. o 12.00 w naszej Bazylice koncert kolęd w wykonaniu Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Ełk”.