1. „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” – tymi słowami Święty Jan obwieszcza nam tajemnicę narodzin Chrystusa. W uroczystość Narodzenia Pańskiego, pochylamy się nad tajemnicą Boga, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Niech to wydarzenie napełnia nas radością i Bożym światłem. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania, otwartości na przychodzącego Pana i Jego moc. Niech Bóg udziela wam obficie swoich darów, wspomaga swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności.

 

  1. Msze św. w dzień Bożego Narodzenia o godz. 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00

 

  1. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego, który potrwa do 9 stycznia – do święta Chrztu Pańskiego.

 

  1. W niedzielę, 26 grudnia, drugi dzień naszego świętowania i jednocześnie święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy wszystkich serdecznie do świątyni na modlitwę w intencji naszych rodzin, aby były one środowiskiem wzrastania w wierze, nadziei oraz miłości do Boga i ludzi. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego (bez mszy o 15.30). O godz. 10.30 przewodniczyć będzie ks. biskup Adrian Galbas, który ostatnio wolą Ojca Świętego Franciszka został mianowany Arcybiskupem Koadiutorem Diecezji Katowickiej, więc będzie to jakby nasze pożegnanie z nim. W czasie tej uroczystej mszy św. będzie odnowienie sakramentu małżeństwa (zapraszamy małżonków), będzie też zawierzenie naszych rodzin.

 

  1. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni. Nadleśnictwu w Płaskiej za piękne choinki, i całej ekipie, która włożyła dużo serca, pracy i swego czasu. Bóg zapłać. Serdecznie dziękuje też moim współbraciom kapłanom za posługę w konfesjonale w ostatnich dniach.

 

  1. Jeśli nic się nie zmieni, po Nowym Roku rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Wszyscy rozumiemy trudne czasy; niektórzy pewnie będą na kwarantannie, inni może nawet chorzy, ale ci, którzy będą chcieli będą mieli możliwość przyjęcia swoich duszpasterzy, wspólnej modlitwy i błogosławieństwa na nowy rok dla swoich rodzin.

 

  1. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w ostatnim czasie na cele wspólnoty parafialnej. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność i dobre serca swoim błogosławieństwem.

 

  1. We wtorek, 28 grudnia, w Święto Świętych Młodzianków Męczenników, zapraszamy na godz. 18.00 na mszę św. i nabożeństwo w intencji rodzin, i w intencji poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci.