1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Witamy w naszej wspólnocie kleryków z koła misyjnego z naszego Ełckiego Seminarium. Prezentują nam wystawę, na której można zobaczyć eksponaty i przedmioty z krajów misyjnych, które można też nabyć wspierając w ten sposób dzieło misyjne. Dzisiejsza taca również jest na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

  1. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie po mszy o 18.00 na różaniec połączony z adoracją. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

 

  1. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W kancelarii Siostra Małgorzata zapisuje imiona i nazwiska polecanych w wypominkach rocznych, będzie też, wzorem lat ubiegłych nowenna za zmarłych i różaniec za nich. Znamy z pewnością wartość mszy św. ofiarowanej za zmarłych. Przez cały listopad będzie u nas odprawiana o godz. 18.00 msza św. składkowa za zmarłych poleconych naszej modlitwie przez wiernych. Będziemy ich wyczytywać w czasie mszy św. Jeśli ktoś pragnie złożyć taki dar swoim zmarłym - kartki do wypisania ich, w kopertach, są przygotowane na stoliku przy filarze z tyłu kościoła. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

 

  1. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych (Msze Święte wtedy o godz.: 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, po niej procesja na cmentarz, tam o 12.00 nabożeństwo za zmarłych i msza w kaplicy, potem, o godz. 18.00 msza w Bazylice i różaniec za zmarłych). W Dzień Zaduszny modlić się będziemy za zmarłych w takim samym porządku jak 1 listopada, tylko na cmentarz udajemy się indywidualnie.

 

  1. Może warto przypomnieć, że od 1 do 8 listopada włącznie można będzie codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 

  1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.