1. Dziś przypada pierwsza niedziela października, po mszy św. o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych, po 15.30 spotkanie dzieci klas trzecich i ich rodziców, a po 18.00 kandydatów do bierzmowania. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele codziennie po mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do prowadzenia modlitwy naszych wiernych w następującym porządku: w poniedziałki – Odnowa w Duchu Świętym; wtorki - Koła Różańcowe; środy – Ruch Rodzin Nazaretański; czwartki – Nieustanna Nowenna; piątki – Kościół Domowy i Equipes Notre Dame; soboty – Grupa św. Ojca Pio; niedziele – kapłan.

 

  1. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

 

  1. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. Jest to również uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. o godz.: 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i msza o 18.00, a po niej różaniec i procesja z racji odpustu.

 

  1. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

 

W przyszłą niedzielę, po mszy św. o godz. 15.30 spotkanie dzieci klas drugich i ich rodziców, w ramach przygotowań do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

 

  1. Czas szybko upływa… W dobie koronawirusa nasze życie toczy się pewnym rytmem i tak powinno być. Przed nami powoli będą się jawić święta zmarłych, a potem Boże Narodzenie.. Nasz Pan Organista zacznie już od wtorku, od 16.30 roznosić poświęcone opłatki. Proszę, przyjmijcie go życzliwie. Ofiary przy tym składane są wyrazem wdzięczności za jego posługę dla naszej wspólnoty. Dla większości parafian to jedyna okazja, by podziękować i złożyć ofiarę.

 

  1. Caritas Diecezji Ełckiej przygotowała „Kalendarz Miłosierdzia” na rok 2021. To cegiełka na Centrum Senioralne „Misericordia”, czyli dom dla osób w podeszłym wieku i przewlekle chorych, wymagających opieki. Z kalendarza można dowiedzieć się też o dziełach i akcjach charytatywnych ełckiej CARITAS. Zawiera też przepisy kuchni mazurskiej, porady przydatne w codziennym życiu. Cena 15 zł.
  2.  Wszystkich chętnych chłopców chcących zapisać się do Liturgicznej Służby Ołtarza, zapraszam do tej grupy młodych mężczyzn, która formuje się, by coraz bardziej i z większym zaangażowaniem przyczyniać się do upiększania liturgii poprzez służbę przy ołtarzu Pańskim. Równocześnie przypominam o zbiórkach dla ministrantów w każdą sobotę o godz. 9.00, a dla lektorów o godz. 10.00.