1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.

 

  1. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

 

  1. W środę tradycyjnie gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

  1. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali codziennie po mszy św. o 18.00. Chcemy zaprosić wiernych do poprowadzenia modlitwy różańcowej, podobnie jak w ubiegłych latach. W poniedziałek – Odnowa w Duchu Świętym; wtorek - Koła Różańcowe; środa – Ruch Rodzin Nazaretański; czwartek – Nieustanna Nowenna; piątek – Kościół Domowy i Equipes Notre Dame; sobota – Grupa św. Ojca Pio; niedziela – kapłan. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

 

  1. 1 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W osobistych modlitwach pamiętajmy o wielkiej rzeszy sióstr zakonnych, które całkowicie poświęciły się nie tylko głoszeniu Chrystusowej Ewangelii w różnych zakątkach świata, ale zajmują się także krzewieniem kultury, wychowują młode pokolenia i w pokorze służą pomocą najsłabszym, bezbronnym i zagubionym.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Eucharystii będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej. Msze Święte tego dnia o godz. 6.00, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Kapłani odwiedzą chorych z Komunią św. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną Pierwszosobotnie nabożeństwo odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00.

 

  1. 3 października, w sobotę, odbędzie się w Studzienicznej Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

 

  1. Za tydzień, w niedzielę po Mszy św. o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych z naszej parafii, po Mszy o 15.30 spotkanie z dziećmi z klas trzecich i ich rodzicami, a po Mszy św. o 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania.