Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela zwykła - 31.01.2016 r.

W minionym czasie:

Odeszli do wieczności:

 1. + Romuald Hrehorowicz
 2. + Helena Markowska

Zostali włączeni do Kościoła:

 1. Błażej Majewski
 2. Dominik Zambrowski

 

Ogłoszenia parafialne

 1. Zakończyła się kolęda - wizyta duszpasterska - w naszej parafii. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy nas przyjmowali. Za spotkania, wspólną modlitwę, rozmowy, życzliwość i składane ofiary. Serdeczne Bóg zapłać. Gdyby był ktoś jeszcze kto pragnie zaprosić kapłana do siebie, by pomodlić się o błogosławieństwo Boże dla siebie i swoich bliskich prosimy o kontakt.

Warto zaznaczyć, że z różnych powodów, wiele mieszkań naszej parafii było zamkniętych. Jedni nieobecni, inni nie chcą, nie potrzebują... Jeśli tylko "Jak trwoga, to do Boga" - chyba marny to obraz wiary człowieka..

 1. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w Parafii NSJ w Augustowie 5-6 luty 2016 r.

Spotkania odbędą się w Domu Księży Emerytów.

Rozpoczęcie w piątek (5 lutego) o godz. 18.00 zakończenie około godz. 19.30.

W sobotę (6 lutego) rozpoczęcie o godz. 9.00; zakończenie około godz. 15.00.

Koszt: 50 zł od osoby.

Zgłoszenia w kancelarii.

 1. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.

Tego dnia, jak co miesiąc od 16.30 różaniec za niewierzących.

 1. W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Tego dnia zakończy się również przeżywany od listopada 2014 r. Rok Życia Konsekrowanego, podczas którego próbowaliśmy poznawać piękno i radość tej formy życia całkowicie oddanego Panu Bogu. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie Sióstr Karmelitanek z Ełku.
 2. W środę, 3 lutego wspomnienie Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Na zakończenie mszy pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

5 lutego, w piątek wspomnienie św. Agaty - błogosławieństwo chleba i wody ku czci świętej.

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy piątek, jak zwykle, odwiedziny chorych z Komunią Świętą.

 1. Za tydzień comiesięczne spotkania członków Kół Różańcowych i dzieci komunijnych. Zapraszamy.
 2. Organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Medjugorje w dniach 8 -16 kwietnia 2016 r.

Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.