Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu - 13.03.2016 r.

W minionym czasie:

Zostali włączeni do Kościoła:

1. Oliwier Piotr Sosnowski

Odeszli do wieczności:

1. + Henryk Dobkowski

2. + Leokadia Gorajewska

3. + Stanisław Cwaliński

4. + Józef Janewicz

Ogłoszenia parafialne

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży. Gościmy dziś kleryka naszego Seminarium.

2. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy. Z pewnością wielką pomocą będą dla nas rekolekcje wielkopostne, które przeżyjemy w najbliższy czwartek, piątek i sobotę (17 - 19 marca). Porządek codziennie taki sam. Msze św. o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00. W piątek nie będzie drogi krzyżowej o 17.30, ponieważ o 19.00 rozpocznie się droga krzyżowa ulicami naszego miasta. Co roku rozpoczynając w Bazylice udawać się będziemy z tym nabożeństwem do kolejnych parafii. W tym roku zakończenie nabożeństwa będzie w par. św. Jana Chrzciciela. Zabierzmy ze sobą lampiony i znicze. Pójdźmy licznie, całymi rodzinami. Młodzież do bierzmowania obowiązkowo. Zapraszam serdecznie. W sobotę natomiast, w Uroczystość Świętego Józefa, na zakończenie rekolekcji, o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Romuald Kamiński udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. (Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w spotkaniach przygotowujących w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek po Mszy św. o godz. 18.00)

W sobotę na Mszę Świętą o godz. 20.15 zapraszamy, podobnie jak w ubiegłym roku, wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów z całego naszego miasta, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich patron, Święty Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa. Słowo Boże na tej mszy wygłosi Ks. bp Romuald. Koncelebrować będą również kapłani z innych augustowskich parafii. Zapraszamy.

Młodzież naszej parafii zaprasza wszystkich chcących oddać chwałę Bogu na Adorację Najświętszego Sakramentu – Wieczór Uwielbienia we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

W czasie rekolekcji tradycyjnie zbierać będziemy produkty na paczki świąteczne dla najuboższych.

3. Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Chyba wszyscy dobrze pamiętamy moment sprzed trzech lat, z wieczoru 13 marca 2013 roku, kiedy nowo wybrany biskup Rzymu, Franciszek, zwrócił się z prośbą o modlitwę w swojej intencji. Kiedy pochylił głowę, na placu Świętego Piotra zapadła cisza, podczas której wszyscy modliliśmy się za papieża. Ojciec Święty nie przestaje prosić o to modlitewne wsparcie. Uczyńmy zatem zadość tej prośbie i powierzajmy opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego namiestnika.

4. Caritas rozprowadza świece wielkanocne. Można je nabyć po mszach św. po 5 zł.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej.

6. Zarówno w kolejnym numerze naszej gazetki, jak i na stronie internetowej parafii umieścimy program celebracji wielkotygodniowych i świątecznych.