Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

 1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.
 2. W naszej wspólnocie gościmy diakona z naszego seminarium, który dzieli się świadectwem wiary i powołania. Wraz z nim modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.
 3. Dzisiejsze nabożeństwo majowe po mszy św. o godz. 18.00 ofiarujemy w tej właśnie intencji.
 4. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.
 5. Jutro, 13 maja, wspomnienie liturgiczne NMP z Fatimy.
 6. 14 maja, we wtorek, Święto św. Macieja Apostoła, to też dzień imienin ks. kan. Macieja Maciejewskiego, dyrektora Domu Księży Emerytów. Dziękując Mu za pomoc duszpasterską, modlitwę, obecność i świadectwo kapłańskiego życia życzymy Mu obfitości łask za przyczyną świętego Patrona.
 7. 16 maja, w czwartek, Święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.
 8. W tym tygodniu 14 i 16 maja (wtorek i czwartek), pierwsze próby przed uroczystością I Komunii Św. w naszej parafii. Spotkania odbędą się w kościele o godz. 16.30.
 9. Pielgrzymka autokarowa do Wilna wyrusza 18 maja, w sobotę, o godz. 7.00, z ul. Kościelnej.
 10. Za tydzień, 19 maja, na godz. 12.00, serdecznie zapraszam wiernych na uroczystość jubileuszu 25 – lecia kapłaństwa. Chcę Panu Bogu dziękować za ogrom Jego łaski i miłosierdzia, za wszelkie dobro, którego doświadczam, za wiernych wśród których mogę służyć. Już teraz wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy przyczyniają się do zorganizowania tej uroczystości.
 11. Od 13 maja, w I LO rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.
Close Open