Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
  2. Dziś o 10.30 msza św. w intencji naszych strażaków. Zapraszamy
  3. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.
  4. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.
  5. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie po mszy św. o godz. 18.00. Po wieczornych nabożeństwach gromadzimy się przy grocie na apelu maryjnym.
  6. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Z tej okazji będziemy gościli w naszej wspólnocie diakona z naszego seminarium.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Ostrej Bramy w Wilnie. Wyjazd : 18 maja (sobota) , godz. 7.00. W programie zwiedzanie Wilna, msza św. przy Obrazie Matki Bożej Ostrobramskiej, przejazd do Trok. Koszt: 100 zł (przejazd, ubezpieczenie, obiad). Zapisy w kancelarii parafialnej do 10 maja. Więcej informacji u ks. Daniela.
Close Open