1. Dziś podczas mszy św. o 9.15 modlimy się za „Żołnierzy Wyklętych”. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

Dziś też pierwsza niedziela miesiąca, więc odbywają się spotkania: po mszy o 12.00 – Koła Różańcowe; po 15.30 – dzieci klas trzecich i ich rodzice; po 18.00 – kandydaci do bierzmowania.

  1. Modlitwa o łaskę trzeźwości przez cały tydzień podczas Mszy Świętych i nabożeństw.
  2. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym. Zachęcamy do podjęcia praktyk pokutnych w tym rozpoczynającym się świętym czasie. Należy powstrzymać się od zabaw, tańców, dyskotek.
  3. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy o godz. 17.30. Dzieci będę odprawiały swoją Drogę krzyżową o godz. 16.00.

W piątek również, po mszy wieczornej jeszcze wieczór wielbienia, adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z oddaniem czci krzyżowi. Zapraszamy.

  1. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa będą po mszy o 10.30, a po 18.00 z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną.
  2. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas mszy św. i nabożeństw.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.