1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

Dziś po mszy św. o 15.30 spotkanie dzieci klas trzecich i ich rodziców.

  1. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msze Święte w intencji chorych i cierpiących, z udzieleniem sakramentu chorych, zostaną odprawione o godz. 8.00 i 12.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.

 Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

  1. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjmowali nas w ubiegłym tygodniu z kolędą. Zostały ostatnie dwa dni kolędowe. Jeśli ktoś nie przyjął księdza u siebie, a ma takie pragnienie, prosimy by zgłosić to w zakrystii po mszach świętych, a we wtorek, bądź w uzgodnionym dniu kolęda się odbędzie.
  3. Ksiądz Biskup udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania 19 marca, o godz. 18.00.  Egzamin przed przystąpieniem do sakramentu dojrzałości odbędzie się 15 i 16 lutego.
  4. W najbliższy wtorek, środę i czwartek do południa można przywozić wszelki niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny (tzw. elektrośmieci) na podwórko, przy plebanii. To kolejna już akcja, która wspomaga misjonarzy.