1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.
  2. Gościmy dziś w naszej wspólnocie ks. Tomasza Różańskiego, który obecnie duszpasterzuje w Abakanie, na Syberii.. Głosi nam dziś Słowo Boże i dzieli się doświadczeniem pracy na misjach.
  3. Dzisiaj przypada 15-ta rocznica śmierci księdza prałata Czesława Domela, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  4. 16 marca, w sobotę, odbędzie się kolejne spotkanie dla małżeństw, wielkopostny dzień skupienia, który poprowadzą Joanna i Norbert Dawidczykowie. Tematem będą trudności w komunikacji w małżeństwie, spory i kłótnie, jak poznanie siebie wpływa na poprawę relacji małżeńskiej. Szczegóły na plakacie przy kościele. Zapisy w kancelarii i pod podanymi numerami telefonów.
  5. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas przyjmowali. Za wspólną modlitwę, dobre rozmowy, sugestie i podpowiedzi. Bóg zapłać za składane ofiary. Na potrzeby naszej parafii udało się zebrać niemal 100 tyś. złotych. Za każdą ofiarę dziękuję. Kontynuujemy prace renowacyjne w naszej Bazylice. Wiosną chcemy rozpocząć budowę domu parafialnego, ponieważ bardzo odczuwamy brak sal na spotkania formacyjne. Wobec piętrzących się różnych problemów codziennego życia planujemy powołanie do istnienia poradni rodzinnej. Chcielibyśmy też w przyszłości zorganizować tam w ciągu dnia dobre i ciekawe zajęcia dla naszych seniorów.

Jeśli chodzi o kolędę to zawsze jest to czas bliskich spotkań wiernych ze swymi duszpasterzami, gdzie mamy okazję nie tylko się modlić, ale też lepiej się poznać, ubogacić się rozmową i wyjaśnić różne kwestie z naszego parafialnego życia. Smutne jest to, że wiele drzwi jest zamkniętych, mimo, że ludzie tam mieszkający nazywają siebie wierzącymi, a na ich drzwiach napisane są inicjały Mędrców ze Wschodu. Prawdopodobnie nie rozumieją tak naprawdę sensu spotkania kolędowego, albo boją się spotkania z kapłanem, który może zapytać o ich życie religijne czy moralne. Swoją parafię traktują jak punkt usługowy i przychodzą wtedy, jak czegoś potrzebują. Niestety taka postawa nic nie ma wspólnego z wiarą. Modlimy się za wszystkich naszych parafian, również tych, którzy nas nie przyjęli i zachęcamy do jeszcze gorliwszego włączenia się w życie parafialne, do dołączenia do grup dziecięcej, młodzieżowych, czy dla dorosłych, które działają przy naszej parafii.