Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.
  2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata. Włączając się duchowo w to niecodzienne wydarzenie, weźmy udział w specjalnym nabożeństwie przygotowanym przez młodzież. Zapraszamy do specjalnej modlitwy w sobotę, 26 stycznia od godz. 17.00.
  3. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Program kolędy umieszczony jest w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej.
  4. Rozpoczął się okres ferii zimowych. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego. U nas jak zawsze gdy nie ma lekcji w szkole, nie ma też w niedzielę mszy św. o 15.30.
  5. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych w tych dniach.
  6. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.
  7. W poniedziałek (trzeci miesiąca), na wieczorną mszę św. zapraszamy szczególnie członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa.
  8. W czasach gdy zauważamy różnorodne ataki na rodzinę, gdy tak wiele osób żyje ze sobą w ciężkim grzechu, bez sakramentu małżeństwa - pragniemy mocno podkreślać wartość i piękno życia katolickich małżeństw i rodzin. Warto z pewnością myślą wracać do tamtego dnia gdy małżonkowie składali sobie przysięgę małżeńską przed Bogiem i prosili o Jego błogosławieństwo. W tym roku, w ostatnie niedziele miesiąca, na mszy św. o godz. 12.00, małżonkowie obchodzący swój jubileusz ślubu w tym właśnie miesiącu, będą mogli odnowić sakrament małżeństwa i na nowo poprosić o Boże błogosławieństwo dla siebie i swoich rodzin. Serdecznie zapraszamy.
Close Open