Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

Dziś podczas mszy św. o 12.00 małżeństwa, które miały ślub w styczniu będą mogły odnowić ten sakrament.

  1. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.
  2. Odwiedzamy naszych parafian z wizytą duszpasterską. Bóg zapłać tym, którzy gościli nas w tym tygodniu; za wspólny czas, modlitwę i rozmowy, za składane ofiary na kolędę i potrzeby naszej parafii. Porządek odwiedzin na najbliższy tydzień znajduje się w gablocie, w gazetce parafialnej i na naszej stronie internetowej.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwiedziny chorych z Komunią św., okazja do spowiedzi św. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę po mszy św. o 18.00.
  4. W sobotę, 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Na początku każdej mszy św. pobłogosławimy świece. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują w naszym mieście, i które pochodzą z naszej parafii. Taca w tym dniu na utrzymanie Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.

Tego też dnia, po wieczornej mszy św. posprzątamy już dekoracje świąteczne. Prosimy o pomoc.

  1. Trwają ferie zimowe, nie ma więc mszy św. o 15.30.
  2. Powoli kończy się styczeń. Zachęcamy, by w rodzinach gromadzić się na modlitwie, wg przygotowanych konspektów z książeczki Rodzina zjednoczona na modlitwie. Kto jej jeszcze nie ma, może zaopatrzyć się przy wyjściu z kościoła.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  4. Przy wyjściu z kościoła można złożyć dar serca na rehabilitację chłopca z porażeniem mózgowym. Ofiary zbiera jego mama. Bóg zapłać w jej imieniu.
  5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Spotkanie wszystkich członków Kół Różańcowych z naszej parafii po mszy św. o 12.00.
Close Open