Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją, Józefem i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic.
  2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
  3. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do soboty o godz. 6.00.
  4. Przed nami rekolekcje adwentowe, w czwartek, piątek i sobotę. Msze św. każdego dnia o 6.00, 8.00, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00.
  5. Z racji, że w tym roku tak ułożył się kalendarz paczki świąteczne będą wydawane już jutro, w kancelarii, od godz. 14.00. Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel na roratach. Serdeczne podziękowanie też Paniom, które przy tym pracują, za ich serce i poświęcony czas.
  6. Na święta trzeba jak co roku przygotować naszą świątynię. Dekoracje będziemy przygotowywali po mszach wieczornych w najbliższy czwartek i piątek. Zapraszamy do włączenia się, do pomocy..
  7. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30 i 12.00. Popołudniowych mszy nie będzie. Tradycyjnie o 23.30 śpiewać będziemy kolędy, a o północy PASTERKA.
  8. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, właściwie nie obowiązuje post, ale warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

 

 

Close Open