Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.
  2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy po mszy o godz. 18.00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski. Jak co roku modlić się będziemy również za naszych zmarłych, którzy od nas ostatnio odeszli i wszystkich naszych bliskich.
  3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane o 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00.
  4. Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie.
  5. W środę o godz. 19.00 comiesięczne spotkanie dla mężczyzn, różaniec i konferencja. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. Odwiedziny chorych. W pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.                O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie.
  7. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Poświęcenie kredy. Zapraszamy na Msze Święte o 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 – po tej mszy będą jasełka, a potem ze śpiewem kolęd wyruszymy w Orszaku Trzech Króli do parafii Świętej Rodziny. Serdecznie zachęcamy.
  8. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Będzie to pierwsza niedziela miesiące, więc odbywać się będą comiesięczne spotkania (Róż Różańcowych, dzieci komunijnych, kandydatów do bierzmowania).
  9. Po Nowym Roku (od wtorku) rozpoczynamy wizytę duszpasterską.

 

 

 

 

Close Open