Ogłoszenia parafialne

XXIV Niedziela Zwykła - 13 września 2015 r.

 1. W tym tygodniu:

  Zostali włączeni do Kościoła:

  1. Maja Bujnowska
  2. Zuzanna Cybelińska
  3. Kacper Sobolewski

  W związek małżeński wstąpili:

  1. Michał Woroniecki i Agnieszka Paliwoda

  Odeszli do wieczności:

  1. +Stanisław Burniewicz
 2. Dziś – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku, a zarazem kolejny dzień fatimski i rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Teksty dzisiejszej liturgii słowa podpowiadają nam, że w wychowaniu młodego pokolenia i samowychowaniu należy kłaść nacisk na naśladowanie Chrystusa w dźwiganiu krzyża i na mobilizowaniu do wiary, która wyrażać się będzie w czynach, a przy tym liczyć na pomoc Bożą.
 3. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa. Żyjemy w czasach, gdy znak krzyża bywa źle traktowany przez niektórych, zatem weźmy udział we Mszy Świętej i uczczeniu relikwii krzyża św. Msze Święte w naszym kościele jutro o godz. 6.00, 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00.
 4. We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii
 5. W czwartek przypada 76. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie. To również XX-ta rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej Studzieniczańskiej. Obchody są przeniesione na 20 września.
 6. W piątek będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona młodzieży i wielu z nas. Dzieci szkolne zapraszamy na Mszę Świętą celebrowaną o godz. 12.00, zaś młodzież zarówno gimnazjalną, jak i ze szkół ponadgimnazjalnych oraz starszą zapraszamy na Mszę Świętą celebrowaną we czwartek o godz. 18.00
 7. Dnia 16 września ( w środę ) o godz. 17,00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Wzywając wstawiennictwa świętego Jana Pawła II będziemy modlić się w intencji rodzin naszego miasta. Serdecznie zapraszamy.