Ogłoszenia parafialne

XXIII Niedziela Zwykła - 6 września 2015 r.

  1. Dziś – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Wpatrzeni w Jezusa wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom ludzi w potrzebie, starajmy się i my odnosić z szacunkiem do każdego człowieka. 
  1. We wtorek (8 września) – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Tradycyjnie tego dnia są Dożynki Diecezjalne. Rozpoczęcie o 10.00 przy kościele w Kalinowie. 
  1. W środę o godz. 8.00, 12.00 i 18.00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta. 
  1. W czwartek po mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z naszej parafii i ich rodziców. 
  1. W piątek (11 września) Uroczystość w Kapliczce Pana Jezusa Klęczącego. Udamy się wspólnie do kaplicy na modlitwę. Wyjście procesyjne z bazyliki o godz. 16.00. Po drodze odprawimy Drogę Krzyżową. Zapraszamy. 
  1. Za tydzień – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców. Po mszy św. o 15.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. i ich rodziców. 
  1. Dnia 13 września 2015 r. zostanie rozegrany V Półmaraton Augustowski. W godzinach 10.00 – 14.30 zamknięte dla ruchu będą ulice: Mostowa, Zarzecze oraz skrzyżowanie Mostowej i 3-go Maja. Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy w imieniu organizatorów.