1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas.

 

  1. Przeżyliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Świadomi jak trudny jest czas obecnie, szczególnie na naszej wschodniej granicy, dzisiaj o godz. 13.15 na Rynku Zygmunta Augusta będziemy modlić się na różańcu o pokój i bezpieczeństwo w naszej Ojczyźnie, a także o jedność i zgodę Polaków.

 

  1. Dziś po mszy św. o 15.30 spotkanie dzieci klas drugich i ich rodziców, a po mszy o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 

  1. We wtorek, w Święto NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, na mszę św. o godz. 18.00 zapraszam wszystkie osoby, które przeżywają indywidualne rekolekcje „Oddanie 33”. Podczas tej liturgii nastąpi Akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcam, by te osoby były w stanie łaski uświęcającej. Proszę też, aby przyniosły świece.

 

  1. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.