1. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy żyć w trzeźwości nie potrafią.


2. Dzisiaj odbywa się u nas kiermasz, z którego dochód będzie przeznaczony na rehabilitację małego chłopca, Igora. Zachęcamy do wzięcia udziału.


3. Również dzisiaj, w ramach koncertów CAMERRATA AUGUSTOVIANA wystąpią Zuzanna Kozłowska śpiew i Mateusz Dudek akordeonista w repertuarze klasycznym.


4. Wzorem ubiegłych lat organizujemy wyjazd autokarowy na ostatni etap pielgrzymki pieszej na Jasną Górę. Nazbierało się chętnych na jeden autokar. Wyjazd we wtorek o 22.00, z ul. Kościelnej. Wyjazd z Częstochowy w środę późnym wieczorem.


5. W sobotę, 14 sierpnia, odbędzie się w Studzienicznej Diecezjalna Pielgrzymka w intencji trzeźwości. Rozpoczęcie o 10.00, msza św. o 11.00.


6. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je na msze św. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej. Świętowanie rozpoczniemy Mszą Świętą wigilijną w sobotę o godz. 18.00. Jak co roku, w Studzienicznej, 15 sierpnia nabożeństwo Różaniec na wodzie. Msza św. na wyspie u Matki Bożej o 18.00, potem nabożeństwo.


7. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.


8. Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.