Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Uroczystość Najświętszej Trójcy 11.06.2017 r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Słowo Boże głosi nam dziś ks. Wojciech Szypulewski, nasz parafianin, który po wakacjach wyjeżdża na misje do Chile. Po mszach świętych, przy wyjściu z kościoła, można go wspomóc materialnie ofiarą na bilet, i by mógł tam jakoś się zagospodarować. Bóg zapłać.

2. We wtorek, 13 czerwca, u nas odpust ku czci św. Antoniego. Msze św. o godz.: 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i o godz. 18.00 z procesją. Będą tradycyjnie rozdawane poświęcone chlebki św. Antoniego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościoła na ulice naszego miasta. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Proszę o przygotowanie jak co roku czterech ołtarzy, udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze św. o 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00. Procesja wyruszy po mszy o 12.00. W oktawie Bożego Ciała gromadzimy się o godz. 18.00 na mszy św. i procesji Eucharystycznej.

4. W piątek, 16 czerwca, o godz. 17.00 comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzina Święta, w intencji rodzin naszego miasta. Zapraszamy.

Close Open