Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocy 21.05.2017 r.

1. Wczoraj przeżyliśmy w naszej wspólnocie uroczystość I Komunii Św. Wyrażam moją wdzięczność księdzu Marcinowi Mackiewiczowi, naszym katechetom za przygotowanie dzieci i liturgii, rodzicom za włączenie się, a także za złożone ofiary na dar ołtarza. Została zakupiona nowa monstrancja, ornat i stuła. Bóg zapłać.

Dziś po mszy św. o 15.30 dzieci z przedszkola pod opieką Pani Teresy Szczecina, katechetki, pokażą nam scenkę ewangeliczną o "zaginionej owcy". Bóg zapłać za trud i staranie.

2. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

3. We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.

4. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe kiedy przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

5. Dzisiaj, w ramach koncertów Camerata Augustoviana zapraszamy na koncert Tomasza Ostaszewskiego, który jest mistrzem akordeonu. Rozpocznie się po wieczornym nabożeństwie.

6. W dniach 2-3 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy na V Ogólnopolską Pielgrzymkę Kół Różańcowych. Koszt 150 zł z noclegiem. Wyżywienie własne. Na trasie pielgrzymki również Niepokalanów i Gidle. Zapisać się można pod nr telefonu 87 643 29 52, 790670995, 601373641. Zapisy do 25 maja.

7. Pierwsze organizacyjne spotkanie przed Pielgrzymką Pieszą na Jasną Górę odbędzie się 2 lipca, po mszy św. o godz. 18.00, w par. Świętej Rodziny w Augustowie. Szczegóły na plakacie.

Close Open