Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocy 14.05.2017 r.

1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Po mszy św. o 15.30 spotkanie dzieci klas II i ich rodziców. Przy wyjściu z kościoła zbierane są dziś ofiary na fundusz zakonu kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.

2. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie po mszy św. o godz. 18.00. Gorąco zachęcam do udziału, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

3. Dzisiejsza niedziela przykrywa święto św. Macieja Apostoła (obchodzone 14 maja), wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Pana Boga dla braci.

4. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów. Jak co miesiąc tego dnia od 17.00 Godzina Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin naszego miasta.

5. W piątek, 19 maja, o godz. 9.00 w naszej Bazylice będzie odprawiona uroczysta msza św. z okazji 460 - lecia nadania praw miejskich dla Augustowa. Przewodniczyć będzie ks. bp Romuald Kamiński.

6. W sobotę, 20 maja, w naszej parafii radosna uroczystość I Komunii Św. Dwie grupy dzieci, o godz. 10.00 i 12.00, po raz pierwszy w obecności rodziców, rodzeństwa i krewnych w pełni będą uczestniczyły we mszy św. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby dobrze przeżyły swoją pierwszą spowiedź i otwartym sercem przyjęły Pana Jezusa.

7. W przyszłą niedzielę w ramach koncertów Camerata Augustoviana zapraszamy na koncert Tomasza Ostaszewskiego, który jest mistrzem akordeonu. Rozpocznie się po wieczornym nabożeństwie.

Close Open