Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2017 r.

1. Dzisiaj już trzecia Niedziela Wielkiego Postu. O 18.00 Ks. Biskup Jerzy Mazur udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Wyrażam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy podjęli trud przygotowania ich do godnego i świadomego przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej: ks. Marcinowi Nowalskiemu, ks. Marcinowi Mackiewiczowi, katechetom, animatorom, rodzicom. Bóg zapłać.

2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w każdy piątek; z udziałem dzieci o 16.00, z udziałem młodzieży i dorosłych o 17.30. Gorzkie Żale w niedziele po mszy o 10.00 i 18.00.

Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania.

3. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby.

4. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze Święte u nas jak każdego dnia : 6.00, 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do św. Józefa. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

5. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to szczególny dzień dla naszej diecezji, która obchodzić będzie tego dnia jubileusz 25 - lecia utworzenia . Główna msza św. dziękczynna będzie w katedrze ełckiej, pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego, a Słowo wygłosi Ks. abp Wojciech Ziemba. Po mszy św. odbędzie się konferencja naukowa "Jubileusz 25 lecia Diecezji Ełckiej" (Człowiek - Rodzina - Kościół).

6. Są u nas do nabycia albumy "100 - lecie Fatimy" po 20 zł. Bardzo piękne wydanie, bogato ilustrowane i opatrzone ciekawym i głębokim komentarzem, opisem.

Close Open