VI Niedziela Wielkanocy - 14 maja 2023 r.
sobota 13.05.2023
W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziś, na Rynku Zygmunta Augusta odbędzie się Piknik Rodzinny „Święty Janie Pawle nie zastąpi Ciebie nikt”. Rozpocznie się mszą św. o 12.00 w naszej Bazylice, potem już na Rynku wspomnienia Jana Pawła, występy bardzo ciekawych zespołów i wiele darmowych atrakcji (szczegóły na plakacie przed Bazyliką).Dziś przypada dzień imienin ks. Macieja Maciejewskiego, dyrektora Domu Księży Emerytów, który na co dzień posługuje w naszej parafii. W imieniu całej wspólnoty składamy serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności i obfitości łask od Boga za wstawiennictwem świętego Patrona. Również dziś o godz. 13.15 różaniec w intencji błogosławieństwa i pokoju dla Polski i dla świata. Uwaga, zmiana miejsca tego nabożeństwa ! Odbędzie się przy grocie Matki Bożej przy Bazylice.W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej przez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w Niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu.
We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej pomoc!
W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.
Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie informuje, iż od najbliższego poniedziałku tj. 15 maja 2023 r. rozpoczyna się rekrutacja do klas pierwszych. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce rekrutacja. Serdecznie zapraszamy wszystkich ósmoklasistów.
W przyszłą niedzielę, na godz. 16.15 serdecznie zapraszam członków Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej na spotkanie. Odbędzie się na plebanii.
Poprzednie ogłoszenia
niedziela 05.04.2026
niedziela 29.03.2026
niedziela 22.03.2026
niedziela 15.03.2026
niedziela 08.03.2026
niedziela 01.03.2026
niedziela 22.02.2026
niedziela 15.02.2026
niedziela 08.02.2026
niedziela 01.02.2026
niedziela 25.01.2026
niedziela 18.01.2026
niedziela 11.01.2026
niedziela 04.01.2026
czwartek 01.01.2026
niedziela 28.12.2025
niedziela 21.12.2025
niedziela 14.12.2025
niedziela 07.12.2025
niedziela 30.11.2025

















