Drodzy Parafianie, Goście!

Święta Zmartwychwstania Pańskiego przychodzi nam obchodzić w szczególnie trudnych chwilach i warunkach. Dokoła nas szaleje pandemia koronawirusa. Wiele osób się już nim zaraziło, każdego dnia słyszymy też o ofiarach śmiertelnych. Z wielkim szacunkiem i podziwem patrzymy na całą Służbę Zdrowia, która walcząc z koronawirusem ofiarnie leczy, pielęgnuje i naraża swoje życie, aby ratować życie innych.

Wielu z nas tegoroczne Święta Wielkanocne spędzi w domu, w gronie najbliższej rodziny lub samotnie. Wiele osób i rodzin będzie musiało pogodzić się z izolacją na skutek objęcia ich kwarantanną. Są też i takie rodziny, które podczas świąt w smutku i żałobie opłakiwać będą swoich zmarłych z powodu epidemii. Z bólem serca łączymy się z nimi i otaczamy ich naszą modlitwą.

Stając wobec takiej sytuacji, niezwykle trudno nam mówić o tajemnicy zmartwychwstania i śpiewać radosne „Alleluja”. A jednak przypomnijmy sobie słowa Jezusa: Odwagi, Jam zwyciężył Świat.

Dlatego Wszystkim Wam, Kochani Moi, życzę błogosławionych i pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych. Niech Zmartwychwstały Chrystus wleje w nasze serca łaskę wiary w zwycięstwo dobra nad złem, niech umocni w nas nadzieję, że z Nim pokonamy epidemię i wyzwolimy się od lęku, niech zjednoczy nas w miłości, która niesie pomoc i wsparcie wszystkim potrzebującym.  Pusty Grób niech stanie się znakiem Bożego Miłosierdzia, którego dziś tak bardzo potrzebujemy.

„Szczęść Boże”.