Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

Ogłoszenia parafialne

XXV Niedziela Zwykła - 18.09.2016 r.

1. „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – przestrzega nas dzisiaj Pan Jezus. Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości, o priorytety w naszym życiu.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

3. Rozpoczynamy także dzisiaj kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców oraz VI Tydzień Wychowania. Pamiętając, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i że wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o młode pokolenie. W tym tygodniu zapraszamy do wspólnej modlitwy za dzieci i młodzież, za ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. W środę ta intencja będzie towarzyszyć nam w czasie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym warto zwrócić uwagę Święto św. Mateusza i Apostoła i Ewangelisty (środa, 21.09) i wspomnienie liturgiczne św. O. Pio (piątek, 23.09).

5. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask.
O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla naszych ostatnio zmarłych parafian.

6. Pierwsze spotkanie rodziców i dzieci komunijnych odbędzie się za tydzień, 25 września, po mszy św. o godz. 15.30. Przygotowanie do I spowiedzi i Komunii Św. decyzją księdza biskupa, będzie trwało w II i w III klasie. O spotkaniach dzieci z II klasy i ich rodziców powiadomimy w najbliższym czasie.

Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się również w niedzielę, 25 września, po mszy św. o godz. 18.00. Na to spotkanie zapraszamy też rodziców.

7. Bóg zapłać za składane ofiary na ogrodzenie Bazyliki.

Close Open