Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

Ogłoszenia parafialne

XXIII Niedziela Zwykła - 4.09.2016 r.

1. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.

2. Niech zaskakujące słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii pomogą nam już na początku kolejnego roku pracy i nauki poukładać właściwie wszystkie sprawy.

3. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Przypominamy, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Do pierwszej Komunii przystąpią dzieci z trzeciej klasy. Pierwsze spotkanie rodziców i dzieci komunijnych odbędzie się 25 września, w niedzielę, po mszy św. o godz. 15.30.

Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się również w niedzielę, 25 września, po mszy św. o godz. 18.00. Na to spotkanie zapraszamy też rodziców.

Rozpoczyna się też nowy rok formacji w grupach parafialnych. Zachęcamy do włączenia się w spotkania. Ogłaszamy nowy nabór do grupy ministrantów i lektorów w naszej parafii, liczymy tu szczególnie na pomoc rodziców.

4. W czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. To już tradycyjnie dzień dziękczynienia za tegoroczne zbiory - DOŻYNKI DIECEZJALNE.

W tym roku odbędą się w Raczkach, rozpoczęcie o godz. 10.00, uroczysta msza św. o godz. 11.00.

5. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. W szczególny sposób pragniemy ogarnąć modlitwą ostatnio zmarłych parafian i ich bliskich.

Close Open