Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela Zwykła - 28.08.2016 r.

1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Dziś ostatnia w tym roku msza św. o 20.30, za tydzień zapraszamy rodziców z dziećmi na 15.30.

Za tydzień też po mszy św. o 12.00 comiesięczne spotkanie członków Kół Różańcowych z naszej parafii.

2. Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.

3. We wtorek o godz. 14.00 msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa na którą szczególnie zapraszamy katechetów, siostry i księży, którzy katechizują. Oczywiście i pozostali wierni są zaproszeni do wspólnej modlitwy.

4. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, a także młodzież, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.

5. To także pierwszy czwartek miesiąca. Poza modlitwą o nowe i święte powołania będziemy prosić za wszystkich, którzy rozpoczynają nowy rok pracy i formacji w różnych wspólnotach, oraz w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednani z Bogiem i braćmi. Okazją do tego niech stanie się spowiedź w pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy piątek przed południem kapłani odwiedzą chorych z Komunią świętą.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

7. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary na remontowane ogrodzenie bazyliki.

Close Open