Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

Ogłoszenia parafialne

XII Niedziela Zwykła - 19.06.2016 r.

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.

2. Każdego czerwcowego popołudnia po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.

3. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej parafii.

4. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W środę, 22 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

5. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Msze św. o godz. 6.00, 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Składamy najlepsze życzenia solenizantom, szczególnie ks. prał. Janowi Wróblewskiemu życzymy zdrowia, pomyślności i obfitości łaski od Boga.

6. Od następnej niedzieli wchodzimy w okres wakacyjny, w związku z tym zmienia się porządek mszy św. niedzielnych. Nie będzie mszy św. o 15.30, będzie natomiast recytowana msza św. o 20.30.

7. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji wszystkich ojców, by z odpowiedzialnością i miłością wypełniali swoje powołanie, a także za tych, którzy przygotowują się do tego by być ojcem.

Close Open