DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     10 września 2023

 

  1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Sąone częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września. Dziś o 13.15 na Rynku Zygmunta różaniec o błogosławieństwo i pokój dla naszej Ojczyzny i świata. Również dzisiaj po mszy o 15.30 spotkanie dzieci klas trzecich i ich rodziców.

 

  1. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Nasza ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Msze św. u nas o 6.00, 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00.

 

  1. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy piątek) umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 17 września, przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jednocześnie będziemy obchodzili kolejną, 84. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka, zapraszamy na mszę św. z tej okazji na godz. 12.00.

 

  1. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (uczniowie klas ósmych). Prosimy, aby na tym spotkaniu byli też rodzice.\
  2. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej parafii.