1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję odołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii.

 

  1. Przy tej okazji już dzisiaj przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, wktórym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

 

  1. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela.

 

  1. W piątek, 1 września, przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz opomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, a szczególnie dzieci i młodzież, aby z czystym sercem rozpoczęli nowy rok szkolny i katechetyczny. W pierwszy piątek msze o godz. 6.00, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Księża przed południem odwiedzą chorych z Komunią Św. Różaniec w pierwszą sobotę po mszy św. o godz. 18.00.

 

  1. Dziś ostatni w te wakacje koncert w ramach naszego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Zapraszamy na 19.00.

 

  1. Kończą się wakacje i powoli wracamy do zwykłego porządku mszy św. niedzielnych. Dziś ostatnia msza o 20.30. Za tydzień już będzie msza św. o 15.30.

 

  1. Tydzień temu pożegnaliśmy ks. Przemysława, który został przeniesiony do parafii w Sejnach. Jest jednak już z nami nowy wikariusz ks. Paweł Lenda. Poprzednio pracował w Olecku, w Sanktuarium Krzyża Świętego. Przyjmujemy Cię drogi księże Pawle do naszej wspólnoty bardzo życzliwie i z otwartym sercem. Niech Ci Pan błogosławi w Twojej codzienności, a praca duszpasterska niech daje Ci wiele satysfakcji i przynosi jak najlepsze owoce. Szczęść Ci Boże!

 

  1. Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego będzie w przyszły poniedziałek, czyli 4 września, o godz. 8.00.