Ogłoszenia parafialne

XI Niedziela Zwykła - 12.06.2016 r.

1. Święty Łukasz Ewangelista nazywany jest piewcą Bożego miłosierdzia. W wielu miejscach swojej Ewangelii przedstawia ten przymiot Pana Boga, m.in. we fragmencie, który dzisiaj usłyszeliśmy. Ufając w nieskończone miłosierdzie Boże, nie bójmy się do niego zbliżać – korzystajmy z tej łaski jak najczęściej. Objawia się ona zwłaszcza w sakramencie spowiedzi świętej, do którego można przystąpić przed i w czasie każdej Mszy Świętej.

Ksiądz Biskup skierował do naszej parafii ks. Marka Godlewskiego, neoprezbitera, aby w czerwcu wspomagał nas duszpastersko. Na początku kapłańskiej drogi życzymy obfitości łask płynących z Serca Jezusowego i dobrego, owocnego pobytu u nas.

2. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po mszy św. o godz. 18.00.

3. Jutro w naszej parafii odpust ku czci św. Antoniego, a z okazji 13. dnia miesiąca, również wspólna modlitwa za wstawiennictwem Pani Fatimskiej. Msze św. o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i o godz. 18.00 msza św. z procesją. Kazania odpustowe wygłosi ks. Dariusz Kruczyński - Dyrektor Caritas Diecezji Ełckiej. Tradycyjnie będą poświęcone chlebki św. Antoniego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W najbliższy czwartek, 16 czerwca, o godz. 17.00 comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, "Godzina Święta" w intencji rodzin naszego miasta.

5. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej parafii.

6. Przypominamy, że nasza Bazylika w Roku Miłosierdzia jest kościołem jubileuszowym i każdego dnia można tu zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.