1. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnął podkreślić ich obecność i rolę także w rodzinach oraz lokalnych społecznościach. „Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni podkreśla Papież w swoim nauczaniu. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę dzisiejszą niedzielę bądźmy blisko nich ipolecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.

 

  1. Dzisiaj, o godz. 19.00, w naszej Bazylice odbędzie się ostatnie spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Wyjście grupy augustowskiej na pielgrzymi szlak w najbliższą środę, 26 lipca. Pielgrzymów, a także bliskich, i tych, którzy zechcą pielgrzymów odprowadzić zapraszamy na mszę św. o godz. 8.00, po niej będzie wyjście.

 

  1. We wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Tego też dnia wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z racji trwających ciągle remontów ulic przy Bazylice, tego dnia będziemy się modlić za naszych kierowców, i o szczęśliwą każdą podróż, ale nie będzie wyjątkowo poświęcenia pojazdów, jak to było każdego roku. Jeśli ktoś ma może nowy pojazd, i chciałby by był tego dnia poświęcony, prosimy, by po mszach św. poprosić o to indywidualnie.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 30 lipca, o godz. 12.00 będzie odprawiona u nas msza św. za śp. Natalię Górską, Mamę księdza Wiesława, naszego wikariusza. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy. Msza św. będzie darem od Kół Żywego Różańca.

 

  1. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się u nas kolejny koncert w ramach II Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Początek o godz. 19.00.