1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji zBogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. W naszej Bazylice msze św. w niedziele o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 18.00 i 20.30; a w dni powszednie o godz.: 6.00, 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dzisiaj w Gibach, o godz. 11.00 msza św. w intencji Ofiar Obławy Augustowskiej.

 

  1. W piątek, 21 lipca o godz. 8.00 będzie u nas odprawiona msza św. w intencji naszych policjantów, z okazji Święta Policji. Zapraszamy .

 

  1. W sobotę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada Święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 23 lipca, w bliskości wspomnienia Świętych Joachima i Anny (26lipca), przypada trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Jako temat tego Dnia papież Franciszek wybrał słowa: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie” (Łk 1, 50). To zdanie jest ściśle związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie kilka dni później. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych to nie tylko przypomnienie i docenienie ich niezastąpionej roli. Chodzi nie tylko o docenienie ich obecności w kościele podczas liturgii i na prywatnej modlitwie. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnie podkreślić także ich obecność i rolę w rodzinach oraz społecznościach lokalnych. „Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni” – podkreśla papież Franciszek w swoim nauczaniu. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę przyszłą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.

 

  1. Zbliża się pielgrzymka piesza na Jasną Górę. W przyszłą niedzielę na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na ostatnie spotkanie, na którym można będzie zasięgnąć jeszcze wszelkich informacji, a także zapisać się.

 

  1. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Mam nadzieję, że nasi wierni zauważyli, że w ostatnich dniach został oczyszczony fronton naszej Bazyliki. Zniknęły ciemne plamy, a także jaśnieją, wcześniej niemal czarne, figury nad wejściem. Zachęcam, by przy wyjściu popatrzeć, bo wielu może nawet nie zauważyło kogo te figury przedstawiają. Niech Bóg wynagrodzi obficie swoimi łaskami ofiarodawców.