1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. W dzisiejszą niedzielę przypada 18. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. W ostatnich dniach byliśmy świadkami ataku na naszego Świętego Papieża, dlatego chcemy dać wyraz naszej miłości, wdzięczności i czci dla Niego. Serdecznie zapraszamy szczególnie na mszę św. na godz. 12.00, po niej w naszej Bazylice będzie specjalnie przygotowany program o Janie Pawle, zaś o godz. 13.30 wyruszymy ulicami naszego miasta, z palmami w rękach, z modlitwą na ustach włączając się w Narodowy Marsz Papieski. Przyjdź z całą rodziną i daj świadectwo wierności św. Janowi Pawłowi II. Dzisiaj po mszy św. o godz. 15.30 spotkanie dzieci klas trzecich i ich rodziców. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dziś po mszy św. o godz. 10.30 i po 18.00 ostatnie kazanie pasyjne i procesja.

 

  1. W środę przed południem kapłani odwiedzą chorych z Komunią św.. Kto chciałby, prosimy zgłosić w zakrystii, lub w kancelarii parafialnej.

 

  1. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w czwartek sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Po zakończeniu nabożeństwa, jeszcze przez godzinę będzie możliwość osobistej modlitwy. Wznowienie adoracji w piątek o godz. 8.00.

 

  1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek zostanie odprawione o godz. 10.00. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W piątkowy wieczór o godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża świętego, za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego. Tam odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania, tzw. noc konfesjonałów. Przypominamy, że wierni w Wielki Piątek są zobowiązani do postu ścisłego.

 

  1. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od 8.00 do 16.00 co pół godziny. W tym czasie kapłan będzie dyżurował w konfesjonale, jeszcze możliwość spowiedzi.

 

  1. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Po obrzędzie poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Przynosimy więc świece.

 

  1. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania Chrystusa o godz. 6.00 uroczystą procesją rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Chrystus Zmartwychwstał i jest z nami. Ze względu na remont ulicy Ściegiennego, procesja odbędzie się wokół naszej Bazyliki, przejdziemy trzy razy wokół naszej świątyni.

 

  1. W Święta msze św. wg. porządku:

Niedziela : 6.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00

Poniedziałek : 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00.