1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej, adoracji krzyża i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

 

  1. Dziś po mszy św. o godz. 15.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Za tydzień po Mszy Świętej po 15.30 spotkanie dzieci i rodziców z klas trzecich przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

  1. Kolejne spotkanie Bractwa świętego Józefa jutro, tj. w poniedziałek , po mszy wieczornej, w salce parafialnej. Zapraszamy mężczyzn naszej parafii.

 

  1. W najbliższy wtorek, 28 marca, o godz. 18.30 odbędzie się w naszej Bazylice Koncert Wielkopostny Stabat Mater. Wystąpi pani Izabela Kopeć (mezzosopran). Wraz z muzykami wykonają utwory m.in. : Vivaldiego, Haendla, Bacha, Haydna. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie.

 

  1. Przed nami rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Odbędą się w dniach od 30 marca do 01 kwietnia (w czwartek, piątek i sobotę). Porządek mszy świętych : 6.00, 8.00, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00. W piątek o godz. 19.00, jak co roku wyruszymy ulicami naszego miasta by odprawić Drogę Krzyżową. Nie będzie więc tego dnia nabożeństw w kościele. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, z wszystkich parafii. Tego dnia również ma miejsce Augustowska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jest to przejście ponad 40 kilometrów: nocą, w milczeniu, kontemplując Mękę Pana Jezusa. Rozpoczęcie mszą św. w Bazylice o godz. 20.00.  Może znajdą się jeszcze chętni? Odsyłam po informację do internetu. Rekolekcje zakończymy w sobotę, a jest to pierwsza sobota miesiąc. Wyjątkowo na różaniec zapraszamy na godz. 17.30, ponieważ po wieczornej mszy św. młodzież ze wspólnot gromadzących się przy naszej parafii wystawi Misterium Męki Pańskiej. Już teraz zapraszamy serdecznie na to poruszające i głębokie w swej wymowie wydarzenie.

 

  1. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Rekolekcje to najlepsza okazja, skorzystajmy z obecności wielu spowiedników, którzy przyjadą do nas.

 

  1. Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Jest to 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W ostatnich dniach byliśmy świadkami ataku na naszego Świętego Papieża, dlatego chcemy dać wyraz naszej miłości, wdzięczności i czci dla Niego. Serdecznie zapraszamy szczególnie na mszę św. na godz. 12.00, po niej w naszej Bazylice będzie specjalnie przygotowany program o Janie Pawle, zaś o godz. 13.30 wyruszymy ulicami naszego miasta, z palmami w rękach, z modlitwą na ustach włączając się w Narodowy Marsz Papieski. Zwracam się do każdego i każdej w Was: Przyjdź z całą rodziną i daj świadectwo wierności św. Janowi Pawłowi II.

 

  1. W czwartek, 30 marca, o godz. 18.00 w Szkole Muzycznej w Augustowie, odbędzie się koncert poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II. Wstęp wolny.