1. Dzisiejsza niedziela jest we wszystkich parafiach dniem modlitwy w intencji ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Jeżeli ktoś z parafian chciałby przekazać ofiarę dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, może to uczynić dokonując wpłaty na konto Caritas Polska. Dzisiaj po mszy św. o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie dzieci klas trzecich i ich rodziców, zaś po mszy św. o 18.00 swoje formacyjne spotkanie mają kandydaci do bierzmowania.

 

  1. We wtorek, 14 lutego, będziemy obchodzili święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.

 

  1. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, trwa jeszcze Karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o wszystkich narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 19 lutego, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nieszczęściem oraz ich rodziny, które z powodu pijaństwa swoich bliskich autentycznie cierpią.

 

  1. Również za tydzień, w niedzielę po mszy św. o 15.30, odbędzie się kolejne spotkanie dzieci klas drugich i ich rodziców, w ramach przygotowywania się do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

 

  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają naszą parafię.