1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu nie zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w galeriach i marketach. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dziś spotkania: po mszy o 12.00 Kół Różańcowych, a po mszy o 15.30 dzieci klas trzecich i ich rodziców.

 

  1. Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, która jest patronką górników i hutników, choć nie tylko. Z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę przypada też Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na ten cel.

 

  1. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii codziennie o godz. 6.00. Wcześniej śpiewamy Godzinki. Przychodzimy z lampionami. Pragnę zachęcić i zmobilizować szczególnie rodziców z dziećmi. Kochani Rodzice dajcie im dobry przykład! To wczesne wstawanie można też ofiarować w dobrych intencjach. Dzieci mogą, jak co roku, wylosować figurkę Matki Bożej, by tego dnia szczególnie opiekowała się i wsłuchiwała w głos modlitwy danej rodziny.

 

  1. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na dzieci z rodzin ubogich, by i dla nich był to dzień radosny.

 

  1. Zaś w czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz.: 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

 

  1. Można jeszcze kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód jest przeznaczany na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Są też kalendarze za Studzienicznej jako cegiełki na odbudowę spalonej plebanii.

 

  1. W przyszłą niedzielę, po mszy św. o 15.30 spotkanie dzieci klas drugich.

 

  1. Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.