1. Dzisiejszą niedzielą (I Niedzielą Adwentu) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

 

  1. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty. Do licznego udziału w roratach, celebrowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.00 zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Wcześniej będą Godzinki. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: ofiary zbierane na tacę na roratach przeznaczamy, jak co roku, na przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich. Zachęcamy też do zakupu świec Caritasu na stół wigilijny, które są już do nabycia w naszym kościele, w tym roku po 20 zł.

 

  1. W środę, 30 listopada, przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, która przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecać Opatrzności Bożej wszystkich naszych parafian zmagających się z problemem bezrobocia i poszukujących pracy. Jednocześnie w tę przyszłą niedzielę już po raz dwudziesty trzeci będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem złożymy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie – gorąco polecam ten ważny cel ofiarności Parafian! Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszy o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych, a po mszy o 15.30 spotkanie dzieci klas trzecich i rodziców.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Przeżywać je będziemy według comiesięcznego porządku jaki mamy w naszej parafii. W piątek przed południem kapłani odwiedzą chorych.

 

  1. Rekolekcje adwentowe przeżyjemy w dniach 15-16-17 grudnia.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.