1. Chrystus wstępując do nieba obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Wypełnieniem tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujemy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów, oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu naszej Bazyliki. Za pracę, ofiary, modlitwę – stokrotne Bóg zapłać !

 

  1. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe po mszy o godz. 18.00. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie, a szczególnie tym, którzy włączyli się w prowadzenie nabożeństw.

 

  1. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, po niej procesja na cmentarz. Tam o godz. 12.00 nabożeństwo za zmarłych i msza w kaplicy. Po południu u nas w Bazylice jeszcze msza św. o 18.00. Tradycyjnie po niej będzie procesja wokół kościoła ze zniczami i różaniec za zmarłych. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności. 1 listopada odbędzie się też na naszym cmentarzu kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków.

 

  1. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, po tej mszy indywidualnie udajemy się na cmentarz, tam o godz. 12.00 nabożeństwo za zmarłych i msza w kaplicy cmentarnej. Potem jeszcze o godz. 18.00 msza św. u nas w Bazylice. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych!

 

  1. Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele.

 

  1. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

  1. Listopad to czas modlitwy za naszych zmarłych. Będziemy się za nich modlić we wspólnocie naszej parafii. Tradycyjnie będzie nowenna, od godz. 17.00; przez cały listopad o godz. 18.00 będzie sprawowana msza św. składkowa (30 mszy za zmarłych polecanych na kartkach, które można wziąć ze stolika z tyłu kościoła). Wypełnione kartki wierni składają na bocznych ołtarzach w przygotowanych do tego koszykach. Przez cały rok trwa też u nas modlitwa za zmarłych w wypominkach rocznych. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

  1. Najbliższy piątek, 4 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych z Komunią św.

 

  1. Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po mszy o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy!

 

  1. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy o godz. 12.00 spotkanie Kół Różańcowych z naszej parafii. W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 15.30 poświęcimy książeczki do nabożeństwa dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Święte, a po Mszy Świętej spotkanie.