Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i tekst „ŚWIĘCENIA BISKUPIE Ks. kan. dr. Dariusza Zalewskiego + 十 GLORIA DEO PROPTER OMNIA Katedra pw. św. Wojciecha Biskupa MÄczennika w Elku 29 października 2022 r. godz. 11:00”

 

29 października (sobota) o godz. 11:00 w Katedrze pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Ełku odbędą się święcenia biskupie ks. kan. dr. Dariusza Zalewskiego.

✅Ks. Dariusz Zalewski został nominowany przez Papieża Franciszka na biskupa pomocniczego diecezji ełckiej. Biskup nominat urodził się 29 stycznia 1974 roku w Augustowie, święcenia przyjął 20 maja 2000 r. w Ełku z rąk Bp. Wojciecha Ziemby. W latach 2001-2008 odbył studia z teologii i wiedzy patrystycznej w Instytucie Patrystycznym Augustinianium w Rzymie uzyskując tytuł doktora. Był m.in. notariuszem i wicekanclerzem Ełckiej Kurii Diecezjalnej, ojcem duchownym, wykładowcą oraz prefektem roku propedeutycznego w Wyższym Seminarium Diecezjalnym w Ełku. Od 2016 roku pełnił posługę proboszcza Parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny. Jest redaktorem naczelnym międzynarodowego recenzowanego czasopisma teologicznego „Studia Ełckie”.

❕Wydarzenie będzie można śledzić online poprzez transmisję w serwisie YouTube❕
✅Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=I6UW2Lts9Xs