1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Papieskie Dzieła Misyjne wspieramy też naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać! Dziś dodatkowo jest szczególny dzień dla naszej parafii, gościmy u nas Ojca Grzegorza, kapucyna, który głosi nam Słowo Boże, przybliża nam postać św. Ojca Pio, bo przeżywamy wprowadzenie jego relikwii. Główne uroczystości i uroczyste wniesienie relikwii odbędzie się na mszy o godz. 12.00. Relikwie krwi św. Ojca Pio pozostaną u nas i będą przechowywane w ołtarzu św. Antoniego; już zostało przygotowane miejsce.

 

  1. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

  1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe po mszy św. o 18.00. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.

 

  1. W najbliższą sobotę, 29 października, odbędzie się w Ełku uroczystość święceń nowego biskupa pomocniczego dla naszej diecezji, a w przyszłą niedzielę jego msza prymicyjna w rodzinnej parafii, czyli w Białobrzegach, o godz. 12.00.

 

  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.

 

  1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Będziemy modlić się za nich we wspólnocie parafialnej. Można polecić ich dusze w rocznych wypominkach, będzie nowenna, a także msza św. składkowa przez cały listopad o godz. 18.00. Kartki na msze składkowe można wziąć ze stolika z tyłu kościoła. Wypełnione kartki wierni składają do koszyków przy bocznych ołtarzach (św. Antoniego i św. Ap. Piotra i Pawła). Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary.

 

  1. Kancelaria parafialna czynna jest w godz. 8.00 – 10.00 i 15.00 – 18.00. W sobotę tylko przed południem. Osoby zainteresowane mogą już rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.

 

  1. Pan Organista roznosi poświęcone opłatki bożonarodzeniowe. Bóg zapłać w jego imieniu, za życzliwe przyjęcie i ofiary.