1. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny. Dziś też przeżywamy kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

 

  1. Na jutro zapraszam serdecznie osoby, które przeżyły rekolekcje „Oddanie 33” i zawierzyły swoje życie panu Jezusowi przez Maryję. Wracamy do naszych spotkań. O godz. 17.30 będzie konferencja, potem msza św., a po niej różaniec. Niech nikogo nie zabraknie.

 

  1. We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. W czasie mszy św. w ciągu dnia będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia, którym św. Łukasz patronuje.

 

  1. W środę, 19 października odbędzie się kolejna pielgrzymka piesza mężczyzn do Studzienicznej. Wyjście o 20.15 od kaplicy Jezusa Klęczącego.

 

  1. W sobotę, 22 października, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II.

 

  1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe po mszy św. o godz. 18.00.

 

  1. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Dla naszej parafii dodatkowo będzie to szczególny dzień wprowadzenia relikwii św. Ojca Pio. Główne uroczystości i uroczyste wniesienie relikwii na mszy o godz. 12.00. Relikwie jego krwi pozostaną u nas i będą przechowywane w ołtarzu św. Antoniego; już zostało przygotowane miejsce.

 

  1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Będziemy modlić się za nich we wspólnocie parafialnej. Można polecić ich dusze w rocznych wypominkach, będzie nowenna, a także msza św. składkowa przez cały listopad o godz. 18.00. Kartki na msze składkowe można wziąć ze stolika z tyłu kościoła. Wypełnione kartki wierni składają do koszyków przy bocznych ołtarzach (św. Antoniego i św. Ap. Piotra i Pawła). Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary.

 

  1. Kancelaria parafialna czynna jest w godz. 8.00 – 10.00 i 15.00 – 18.00. W sobotę tylko przed południem. Osoby zainteresowane mogą już rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.

 

  1. Pan Organista roznosi poświęcone opłatki bożonarodzeniowe. Bóg zapłać w jego imieniu, za życzliwe przyjęcie i ofiary.