1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 15.30 spotkanie dzieci klas drugich i ich rodziców. Mamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie po mszy św. o godz. 18.00. Prowadzenie nabożeństw wg wcześniej podanego porządku. Zachęcamy do odmawiania różańca w swoich wspólnotach domowych.

 

  1. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Świętych oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

 

  1. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

 

  1. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

 

  1. Zapraszamy na adorację, gdzie wspólnie uwielbimy Pana Boga śpiewem. Odbędzie się ona w najbliższą sobotę miesiąca tj. 15 października po Mszy o 18.

 

  1. Serdeczne słowa wdzięczności kieruje ku wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają naszą parafię. Bóg zapłać.