1. Dziś po mszy o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych. W czasie mszy o 15.30 poświęcenie różańców, a po niej spotkanie dzieci klas trzecich i ich rodziców.

 

  1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie po mszy św. o godz. 18.00. Wzorem lat ubiegłych zapraszamy do prowadzenia rozważań i modlitwy naszych wiernych gromadzących się we wspólnotach. Modlić się będziemy w następującym porządku: poniedziałek – Odnowa w Duchu Świętym, we wtorek – Grupa św. Ojca Pio, w środę – Ruch Rodzin Nazaretańskich, w czwartek – Oaza, w piątek – Koła Różańcowe, w sobotę – Kościół Domowy i Equipes Notre Dame, w niedzielę – kapłan. Nabożeństwo kończyć będziemy apelem maryjnym. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

 

  1. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

 

  1. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

 

  1. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca.

 

  1. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Jest to także dzień odpustu w naszej parafii. Msze św. odpustowe o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Po mszy o 18.00 różaniec i procesja z racji odpustu. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Czas leci bardzo szybko… Już od wtorku, od godz. 16.30, Pan organista zacznie roznosić poświęcone opłatki bożonarodzeniowe. Proszę, przyjmijcie go życzliwie. Ofiary przy tym składane są wyrazem wdzięczności za jego posługę w naszej wspólnocie. Dla większości parafian to jedyna okazja, by podziękować, i złożyć dar swego serca.

 

  1. Martwi chyba nas wszystkich mała liczba powołań, również do naszego WSD w Ełku, dlatego trwa modlitwa w tej intencji, którą podejmują kolejne parafie naszej diecezji w ciągu całego roku. Nasza kolejka przypada w najbliższym czasie, mianowicie 6, 7, 8 i 9 października. Proszę parafian o indywidualną modlitwę w tej intencji, w tych dniach, a wspólnie w naszej Bazylice modlić się będziemy na różańcu w nabożeństwach różańcowych codziennie po mszy wieczornej, a w czwartek, piątek i sobotę również różaniec o powołania po mszy św. o godz. 8.00.

 

  1. Spotkanie dzieci klas drugich i ich rodziców za tydzień, po mszy o 15.30.