1. Dziś po raz kolejny obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

 

  1. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

 

  1. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński.

 

  1. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie po mszy św. o godz. 18.00. Wzorem lat ubiegłych zapraszamy do prowadzenia rozważań i modlitwy naszych wiernych gromadzących się we wspólnotach. Modlić się będziemy w następującym porządku: poniedziałek – Odnowa w Duchu Świętym, we wtorek – Grupa św. Ojca Pio, w środę – Ruch Rodzin Nazaretańskich, w czwartek – Oaza, w piątek – Koła Różańcowe, w sobotę – Kościół Domowy i Equipes Notre Dame, w niedzielę – kapłan. Nabożeństwo kończyć będziemy apelem maryjnym. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

 

  1. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

 

  1. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po mszy o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy!

 

  1. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.

 

  1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji po mszy o godz. 12.00 spotkanie Kół Różańcowych z naszej parafii. Na mszy św. o 15.30 poświęcenie różańców, a po niej spotkanie dzieci z trzecich klas i ich rodziców.

 

  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

 

  1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.